Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 0 komentarzy

Dzisiejszy Świat bez II Wojny Światowej

Konkurs Historyczny - Konkurs portali NowyEkran i Historyk.eu. Publikacje i dyskusje. Prace konkursowe należy nadsyłać na redakcja@nowyekran.pl do dnia 31 maja 2012. Głosowanie na historyk.eu Regulamin: http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/59014,wielki-konkurs-history

Finał Konkursu Historycznego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

15 Czerwca br. kończy się głosowanie nad nadesłanymi tekstami w temacie "Dzisiejszy Świat bez II Wojny Światowej". Poniżej zestaw prac i link do formularza głosowania na portalu Historyk.eu, który prowadził konkurs razem z Nowym Ekranem.

Nadsyłanie prac zakończyło się już 31 Maja ale głosowanie jeszcze trwa do piątku do północy.

Czytajcie, komentujcie i głosujcie.

1. Praca konkursowa Bartosza Konieczki:

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/61580,praca-konkursowa-bartosza-konieczki

2. Praca konkursowa Wiktora Kobylińskiego

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/63313,praca-konkursowa-wiktora-kobylinskiego

3. Praca konkursowa Adriana Drapicha

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/63623,praca-konkursowa-adriana-drapicha

4. Praca konkursowa Waldemara Snopkowskiego

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/64264,praca-konkursowa-waldemara-snopkowskiego

Prace wymieniliśmy zgodnie z chronologią nadesłania.

 

GŁOSOWANIE TUTAJ:

//forum.historyk.eu/temat-wielki-konkurs-historyczny-glosowanie

Pomóżcie konkursowiczom, gdyż ubiegają sie o atrakcyjne nagrody:

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/60318,nagrody-ksiazkowe-nowego-ekranu

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/60030,czytnik-ebookow-i-kilka-tysiecy-tytulow-nagroda-w-konkursie

Dla zainteresowanych Regulamin całego Konkursu

//konkurshistoryczny.nowyekran.net/post/59448,regulamin-konkursu-historycznego

 

Zapraszamy

KOMENTARZE

 • Głosuję na prace Pana Bartosza Konieczki
  Uzasadnienie- Tak jak już wcześniej pisałem, ta praca najbardziej odpowiada tematowi konkursu. Reszta prac, owszem jest ciekawa ale omawia w większości jak potoczyłaby sie historia świata gdyby wojna nie wybuchła ( prace super jeżeli tematem byłby "Świat bez II WŚ" ). Tematem był czas dzisiejszy, czyli tekst powinien wg. mnie posiadać krótki rys historyczny od 1939- do np. 1989 a rozwinięcie i zakończenie to już czas w którym aktualnie żyjemy. Panowie Adrian Drapicha i Waldemar Snopkowski swoje prace tylko kończą kilkoma zdaniami na temat lat 1990r., wogóle nie wspominając o latach współczesnych. Pan Wiktor Kobyliński napisał pracę w formie kalendarium ale na temat to tylko dwa ostatnie punkty. Podsumowując, tematem konkursu był " Dzisiejszy Świat bez II Wojny Swiatowej ", czy autorzy w swoich pracach go wyczerpali ? Ja uważam, że nie więc proponuję nie przyznawać 2, 3 i 4 miejsca. Pozdrawiam.
 • "Świat bez II WŚ"
  A ja bym chętnie poczytał o tym jak by świat wyglądał gdybyśmy zamiast kompromitować się w 1939 roku wygrali z Niemcami.
 • @zbylu 19:37:45
  A to zapraszam do przeczytania pracy nr 3 czyli mojej
 • @Mistrz Joda 19:51:06
  Miałem żadnej nie czytać, bo nie przepadam za fantastyką (poza kilkoma ulubionymi autorami jeszcze z czasów młodości), ale po wymianie komentarzy z Panem chętnie zajrzę.

  Pozdrawiam.

  PS. Ponieważ innych prac nie zamierzam czytać, przepraszam, ale nie wypada mi brać udziału w głosowaniu.
 • @Piotr R 16:24:12
  Dziękuję za wsparcie mnie w głosowaniu, starałem się pisząc swoją pracę wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez wybuchu wojny i znaczniejszych zmian granic, problemy jego mieszkańców i ich nastroje, poglądy; musiałem uwzględnić dążenia narodów i ludów kolonialnych do niepodległości, bo już w I połowie XX wieku liczne były ich bunty przeciw kolonizatorom. Chciałem przekazać jak najpełniejszy obraz społeczeństw z naszego kręgu kulturowego, gdyby nie wybuchła wojna; co do wojny polsko-niemieckiej, na podstawie Studium Kutrzeby i Mossora, a także planów operacyjnych WP i gospodarczego planu Kwiatkowskiego,miało ono osiągnąć w 1943 roku siłę równą sile armii niemieckiej. Hitler lekceważył przestrogi Schachta, co do tego, by nie zaniedbywać cywilnych sektorów gospodarki, więc nawet z utrzymaniem weksli MeFo gospodarka Niemiec mogłaby ulec poważnemu kryzysowi; nie byłoby na uzbrojenie,a to z 1939 roku starzałoby się; tego także bał się w duchu Hitler, zaczynając wojnę w '39 roku. No, ale 80 %-towy wpływ miało na nią jego dążenie do rozprawienia się z Polakami jak najszybciej, po prostu czysty poryw nienawiści, który musiał gdzieś ujść po Anschlussie i końcu Czechosłowacji.
  Dziękuję za głos i pozdrawiam,
  Bartosz Konieczka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031